У МЗС України прокоментували доповідь генсека ООН щодо ситуації в Криму
Ключовим елементом доповіді є заклик генсека до РФ як держави-окупанта припинити грубі порушення прав людини.
У Міністерстві закордонних справ України прокоментували доповідь генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша щодо ситуації в Криму, пише Уніан.
Як повідомляє прес-служба МЗС, міністерство взяло до уваги третю доповідь генсека ООН "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, Україна", яка була підготовлена на виконання однойменної резолюції Генеральної асамблеї ООН 74/168 і оприлюднена 8 жовтня.
Ключовим елементом доповіді є заклик генерального секретаря ООН до Російської Федерації як держави-окупанта припинити грубі порушення прав людини та дотримуватися усіх своїх зобов’язань відповідно до міжнародного гуманітарного права та прав людини.
У міністерстві пояснили, що насамперед, мова йде про припинення тортур, незаконних арештів, свавільних затримань, насильницьких зникнень, забезпечення свободи висловлювання, мирних зібрань, скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу тощо. На фоні нападів проти Православної церкви України в Криму важливим також є заклик генерального секретаря ООН забезпечити свободу віросповідання та релігії без жодної дискримінації чи запровадження штучних регуляторних бар’єрів.
Нагадаємо, що на окупованому Донбасі відбувається примусова паспортизація населення.
"РФ продовжує грубо порушувати міжнародне право, використовуючи під приводом «боротьби з екстремізмом та тероризмом» воєнні суди на території РФ для незаконного засудження громадян України. Фіксуються випадки переміщення незаконно затриманих громадян України з тимчасово окупованого півострова на територію Росії без належного інформування рідних про їхнє місцеперебування та порушення права на консульський доступ як наслідок примусової зміни громадянства", - зазначають в українському МЗС.
У контексті політики, яка цілеспрямовано здійснюється російською окупаційною владою для зміни демографічного складу Кримського півострова, доповідь документує знищення приватних будівель кримських татар як приклад примусового виселення. Окрема увага привертається до зростання кількості внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованого Криму.
У міністерстві констатують, що всупереч вимогам резолюції ГА ООН 74/168 та численним закликам міжнародного співтовариства, РФ вкотре проігнорувала мандат ГА ООН та не надала доступ для Моніторингової місії ООН з прав людини до тимчасово окупованого Кримського півострова.
"Закликаємо міжнародне співтовариство відреагувати на триваючі порушення державою-окупантом норм міжнародного права на окупованих територіях України, зокрема шляхом посилення політико-дипломатичного і санкційного тиску", - резюмували в МЗС.
Нагадаємо, що США не визнають "вибори" в окупованому Криму - посольство.