Вчені попереджають: домашні улюбленці можуть бути "резервуаром" COVID-19
Вчені попереджають, що наші домашні улюбленці можуть стати резервуаром вірусу навіть в тому випадку, якщо його повністю знищать серед людей. А це в майбутньому спричинить другу хвилю. Домашні тварини можуть стати резервуарами коронавірусу і привести до другої хвилі COVID-19, навіть якщо вірус повністю зникне серед людей. Таку думку висловили вчені Університетського коледжу Лондона в журналі Lancet. Вони підкреслюють, що необхідні глобальні відстеження можливих спалахів вірусу серед різних популяцій тварин в світі. Вірус стає більш поширеним в цих популяціях, і особливо серед тварин, які проживають поруч з людьми на зразок кицьок, собак або великої рогатої худоби.
Автори звіту закликають до більшої кількості наукових досліджень про те, чому тварини уразливі перед SARS-CoV-2 - вірусом, що викликає COVID-19. Дослідження теоретично допоможуть зупинити розвиток другої хвилі. У розпорядженні науки є докази, що деякі тварини можуть підхопити вірус від людини і передати назад. Рівень ризику не визначений, оскільки у науки немає пріоритету в проведенні таких досліджень. Але вже зараз очевидна необхідність постійних спостережень, щоб в майбутньому людство не зіткнулося з неприємним сюрпризом.
За оцінками вчених, пандемія COVID-19 почалася серед кажанів в Китаї, звідти вірус передався якимось іншим тваринам, і вже від них людині. Які тварини стали передавальною ланкою, до сих пір невідомо, але це не кажани. Є докази, що тварини можуть не тільки заражатися від людей, а й передавати вірус назад. Ось чому для науки вкрай важливо мати повне розуміння процесу.