Газ і жодної альтернативи: у поліції остаточно визначилися з причиною вибуху будинку на Позняках

_113022260_909f1b0d-a4dd-4b54-b66e-18fadbfd8d25.jpg — 47.72 kB

Основною версією вибуху в багатоквартирному будинку на Позняках у столиці поліція називає саме газову суміш.

Про це у у вівторок, 23 червня повідомили у прес-службі поліції Києва. "Ще тривають експертизи, але попередньою версією назвали саме газ. Експрес тести показали, що вибухівки там не було", - розповіли там.

Вибух стався в неділю зранку, 21 червня, в житловому будинку на вулиці Соломії Крушельницької, 1/5. Вибухова хвиля зруйнувала п'ять поверхів одного під'їзду. Пошкоджені 40 квартир під'їзду, де живе 125 людей.

Поліція відкрила провадження та провела обшуки в газорозподільній компанії та комунальних службах, які обслуговували будинок.

5 людей загинуло, шестеро отримали травми.

23 червня рятувальники ДСНС продовжували розбирати завали. Через загрозу обвалу конструкцій та обмежений простір рятувальники часто працюють вручну. 

_113023905_bda10acc-95d9-414a-9243-a7a890fd14b1.jpg — 45.72 kB

Для вибуху такої потужної сили у квартирі певний час мав збиратися газ вважає інженер по постачанню газу Павло Кундіренко. За його словами, найчастіше до такого призводять невимкнені або несправні побутові прилади: газова плита, духовка чи газова колонка для підігріву води.

"Щоб виник вибух, потрібно мало: закрите приміщення, де закриті вікна і двері, газ накопичується, хтось заходить, включає світло, з'являється іскра, все вибухає", - зазначив експерт в ефірі одного з телеканалів. Газ може накопичуватися і в кухні, і в коридорі. Газова суміш також може переходити вентиляційними каналами. Якщо газ виходить, наприклад, з плити, то за дві години може назбиратися така кількість, щоб вистачило на вибух, зазначає пан Кундіренко.

Проте система газопостачання у будинках має кілька ступенів захисту. Це газорозподільчі пункти, де знижується тиск газу. Вже у квартиру подається газ з низьким тиском.

До вибуху могло призвести і те, що газ середнього тиску потрапив у мережу низького тиску. Але таку версію експерт вважає малоймовірною. Зазвичай там стоять запобіжники, й потрібно, щоб вийшла велика кількість газу.

 

1