Підписання стратегічної угоди та зустріч з принцом Вільямом і Кейт: чим займається Зеленський у Британії

Відтепер постачати товари до Британії та продавати британське в Україні буде простіше.

Україна та Британія 8 жовтня підписали Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство. Це замінить угоду про асоціацію після того, як Британія вийшла з Євросоюзу. Окремим пунктом в угоді є підтримка Британією цілісності українських кордонів, повідомляє ТСН. 

Візит президента Зеленського до Королівства ще триває. Це перший приїзд іноземного лідера на Британські острови після локдауну через коронавірус. Увага до нього - немала. І разом з деталями стратегічної угоди, всі обговорють зустріч подружжя Зеленських зі спадкоємцем престолу Вільямом та його дружиною Кейт.

На Даунінґ-стріт в офіційній резиденції британського прем`єра іноземних гостей не було від початку карантину. Тому інтерес до цього візиту у всіх чималий.

Президент Зеленський приїхав один. З машини вийшов у масці, пішов до червоної доріжки, де на нього чекав Борис Джонсон. Політики не потиснули рук і не обійнялися, відповідно до правил соціального дистанціювання.

Перед підписанням історичної угоди Борис Джонсон відзначив прогрес у розвитку України і вкотре від імені Сполученого Королівства висловив підтримку територіальній цілісності на тлі російської агресії.

Нагадаємо, що Україна підпише стратегічний договір з Великобританією.

"Наші зобов'язання перед Україною - залізобетонні. Ми з вами на усі 100", - сказав він. 

Водночас Володимир Зеленський висловив слова вдячності: "Дякуємо дуже за вашу підтримку суверенітету України, особливо зараз, коли ми бачимо агресію Росії у Криму та війну на Донбасі, ми вдячні за вашу чітку позицію".

Підтримка територіальної цілісності звучить із уст політиків не дарма. Бо саме тривале стратегічне партнерство у політичному напрямку прописане одним із пунктів у сьогоднішній історичній угоді. Та ключовим залишається тісна економічна співпраця. Саме після підписання цього договору постачати товари до Британії та продавати британське в Україні буде простіше. Надто на тлі виходу Сполученого Королівства із Євросоюзу.

Займатися питаннями торгівлі із нашою державою буде спеціальний посланець. Угоду і британська і українська сторони називають переходом на новий рівень відносин. 

Окрім угоди щодо стратегічного партнерства вдалося досягти прогресу і для туристів з України. За ініціативи першої леді Олени Зеленської заговорить українською аудіогід у найвизначнішій архітектурній пам'ятці країни - Лондонському Тауері.

Тим часом британські таблоїди та соцмережі активно обговорюють учорашню зустріч президентського подружжя України

Без масок і рукостискань: Зеленський розпочав британський візит з поїздки до Букінгемського палацу
з герцогом і герцогинею Кембриджськими в Букінгемському палаці.

Під час тієї зустрічі теж не було рукостискань і трималися обидві пари на відстані. Хоча й були без масок. Поговорили про екологію, соціальну та гендерну рівність. Фото з цієї зустрічі розлетілося тамтешнім глянцем та таблоїдами. Принца Вільяма та герцогиню Кейт президент Зеленський запросив до України.

Нагадаємо, що у Великій Британії з'являється посада спеціального посланця, який опікуватиметься торгівлею з Україною.